неділя, 18 березня 2018 р.

6 прогресивних і прибуткових галузей права

Якщо ти мрієш про кар'єру юриста, ти маєш знати щонайменше про 6 прогресивних, незвичайних і доволі прибуткових галузей права.

ІT-право

ІТ змінило ринок праці та юридичні фірми зокрема. Тепер з’являються продукти «legal tech», а сама юриспруденція дедалі більше використовує технології. Для юристів це чудова сфера, де можна скомбінувати свої навички на межі договірного, податкового, корпоративного та права інтелектуальної власності.
Із чим доведеться мати справу? Та хоч і з тими ж біткойнами. А ще IT-компаніями, кіберспортом та ігровими студіями, розробниками веб-сайтів. Ця сфера потребує окремих спеціалістів, які б знали про договори agile, waterfall чи out staff. Звісно, найщасливішим юристам вдається попрацювати з інформаційними титанами, як-от Google.
У цій сфері юридичної освіти в університеті не завжди достатньо, щоб стати професіоналами в такому вузькому профілі. Тому дізнатися більше можна на спеціалізованих курсах (наприклад, у Харкові чи Києві) або скористатися сертифікатними програмами, які є в НЮУ імені Ярослава Мудрого чи УКУ.

Арт-право

Усі розуміють, що віденською Альбертіною або, скажімо, паризьким Лувром розмаїття музеїв і художніх галерей не обмежується. Є ще абу-дабійський. Справді, нещодавно втілили в життя довгоочікувану мрію – відкрили новий музей, The Louvre Abu Dhabi, на острові Саадіят, неподалік від узбережжя столиці ОАЕ. Близько половини витворів мистецтва, які відвідувачі побачать уже в перші дні експозиції, були орендовані в 13 музеїв-партнерів у Франції.
Подібна співпраця одних музеїв з іншими, купівля-продаж арт-об’єктів, проведення виставок, відкриття галерей, арт-банкінг, колекціонування антикваріату та живопису – це все може існувати й розвиватися лише за допомогою юристів. До роботи у сфері арт-права входить знання договорів, а ще права інтелектуальної власності та авторського права. Тож, щоб навчитися його, вивчи основи в університеті й гайда працювати в музеї!
Suits

Медіа-право

Медіа-право передбачає схожий перелік правових знань, що й арт-право, а ще зацікавленість у юридичних аспектах шоу-бізнесу, видавничої та медійної справи, продакшену і постпродакшн-студій, гастрольних агентств та в багатьох інших сферах. Для прикладу, відомий британський поп-гурт Coldplay принципово нікому не дозволяє переспівувати свої пісні й не дає ліцензії на ремікси й кавери. Хіба що за умови розгляду офіційного юридичного запиту, підписання договору та оплати використання кожного фрагмента.
Правники у сфері медіа-права займаються питаннями ліцензування, використання інтелектуальної власності в телекомунікаціях, теле- та радіомовленні, а також представляють інтереси щодо захисту журналістських джерел інформації і спростування недостовірної інформації в суді. Звісно, це далеко не все, але цього достатньо, щоб зрозуміти: робота сповнена інтриг, скандалів та розслідувань.
Сертифікатні програми можна знайти в НЮУ імені Ярослава Мудрого. Ще можеш скористатися англомовним курсом права інтелектуальної власності від Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) та поглибленим курсом ВОІВ, а також англомовними курсами Пенсильванського університету, що поділені на першу та другу частини.

Юридичний бізнес

Ти скажеш, що тут усе зрозуміло й просто. Так і є, але сама галузь значно складніша: економіка підприємств, менеджмент, питання інтелектуальної власності, страхування, маркетингу, фінансів… Згадай бодай відомий серіал Suits, що може більше за нас розповісти про незвичайні кейси та юридичні хитрощі. Цікаво, що юридичний бізнес в Україні є одним із найрозвинутіших у Східній Європі та успішно конкурує з міжнародними юридичними фірмами.
Стосовно додаткової освіти в цій сфері ми пропонуємо переглянути онлайн-курс «Юридичні аспекти створення і ведення бізнесу» та сертифікатні програми в НЮУ імені Ярослава МудрогоУКУ та НаУКМА. Додатково існує річна програма-практикум від Business Consulting Academy в Києві. Також підпишися на сторінки цікавих тобі юридичних фірм: вони часто проводять хороші тренінги і стажування.

Захист прав людини

З одного боку, права людини є фундаментом будь-якої демократії, а з іншого, держави по всьому світу і досі подекуди зловживають своїми можливостями. Та якщо ти навчаєшся права, хіба робота у сфері захисту прав і свобод людини не є хорошим приводом пишатися собою? У всіх небайдужих справжнє обурення викликають справи, під якими Amnesty International збирає підписи. Разом із Human Rights Watch вони зафіксували в Україні випадки насильницьких дій обох сторін війни на сході України. І їм дуже потрібні не лише підписи та розголос, а й люди, які готові захищати постраждалих та запобігати ще більшому злу.
lawКрім перелічених уже організацій, досліджують стан демократії, втілення права і свобод людей Freedom HouseУкраїнська Гельсінська спілка з прав людиниПлатформа прав людиниЕкспертний центр з прав людиниЦентр громадянських свобод. Кожна організація має свій вектор діяльності та мету, тож ти можеш знайти найбільш близьке тобі.
Ця правова сфера передбачає широке різноманіття навчальних курсів. Дистанційний курс «Права людини в дії» від «ВУМ online» для всіх, хто хоче більше дізнатися про свої права, онлайн-курс «Європейський механізм захисту прав людини» тощо. Сертифікатні програми за цією спеціалізацією надають такі виші, як НаУКМАНЮУ імені Ярослава МудрогоУКУ, а останній пропонує навіть окрему магістерську програму за цим напрямом.

Медичне право

Неможливо оминути актуальність цієї галузі права, адже майже всі вже зачіпали у своїх розмовах новини про проведення медичної реформи цього року. Важко не погодитись, що для кожної людини здоров’я має особливу цінність, а для когось знання своїх прав у цій сфері можуть стати справжнім рятівним колом. Із нею можна пов’язати аспекти кримінального, адміністративного, господарського права, міжнародних стандартів надання медичних послуг. Набуті знання матимуть досить вузьку, але й мало зайняту сферу застосування.
Поліпшити свої знання у сфері медичного права буде легше завдяки додатковій навчальній програмі, наприклад, у НЮУ імені Ярослава Мудрого або Донецькому національному університеті імені Василя Стуса. У НаУКМА проходять окремі курси з цієї галузі права, але навіть пошуки в мережі дозволять тобі знайти безліч інформації та нового матеріалу щодо цієї сфери.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Реклама в нашому житті

Реклама – динамічна сфера людської діяльності, що швидко трансформується. Вже багато сторіч, будучи постійною супутницею людини, вона зміню...